Radom – czyli śnieg, deszcz i niedosyt…


W sobotę (27.10.2012) dwie 4-ki mini siatkówki udały się do Radomia (z którego notabene pochodzi nasz trener K. Kuna) na I Ogólnopolski Turniej Czwórek Dziewcząt o Puchar Prezesa RTBS Administrator.

Całe szczęście zima nie zaskoczyła nas na tyle żeby się spóźnić, jednak przybyliśmy jako jedni z ostatnich (bezpieczeństwo wszak jest najważniejsze). Nasze dziewczynki rozpoczęły rozgrywki bardzo udanie. Obie 4-ki wygrały swoje 2 pierwsze mecze. Problemy zaczęły się po wyjściu z grup. Nie udało nam się wskoczyć na „pudło”. Uplasowaliśmy się w środku stawki. Wszyscy zgodnie przyznaliśmy w drodze powrotnej (5 rodziców + trener), że był to chyba najsłabszy występ naszych podopiecznych na turnieju w ciągu ostatniego roku. Nie żebyśmy nie doceniali wygranych meczy. Bardzo nas cieszyły i dziewczyny pokazały naprawdę niezłą „siatkówkę”. Jednak po wyjściu z grupy, kiedy zaczęła się rywalizacja o medale, nasze pociechy grały jak by straciły animusz. Prawdą jest, że nasze przeciwniczki w większości były o głowę wyższe, jednak już w przeszłości pokazywaliśmy nie raz, że można je ograć sprytem, oświadczeniem i technicznymi umiejętnościami oraz hartem ducha. Niestety w Radomiu coś nam uszło (powietrze?). Konrad Ciejka zauważył pewną prawidłowość u naszych dziewczyn. Zazwyczaj na turniejach nasze dziewczynki tracą „moc” zaraz po obiedzie. Tak samo było i w tym przypadku. Nie pomogło nawet profilaktyczne leżakowanie po posiłku.

Cieszy nas natomiast bardzo sportowa dojrzałość naszych zawodniczek, które po turnieju same przyznawały, że nie są zadowolone, dokładnie potrafiły wskazać gdzie i jakie popełniły błędy oraz nad czym muszą jeszcze popracować. Potrafiły też trafnie wypunktować słabe strony przeciwniczek oraz te elementy, które chętnie przejęły by do swojej gry. Sami byliśmy nawet trochę zdziwieni tak wysoką inteligencją naszych pociech 😉

Najważniejsze jednak jest to, że ten sprawdzian dał trenerowi obraz sytuacji w jakiej się znajdujemy przed sezonem. Jak zawsze wierzymy w naszego „WODZA” i ufamy, że przez najbliższe 2 tygodnie zostanie wykonana praca mająca na celu eliminację słabych i wzmocnienie silnych stron naszych dziewczyn.

 

Życzę miłego oglądania zdjęć.

SKSquad 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.