Potrójna korona!!! LTS Mistrzem Polski Młodziczek 2018!

LTS Legionovia sięgnęła po trzeci tytuł Mistrza Polski 2018! Do juniorek i kadetek dołączyły młodziczki, które w finale w dwóch setach pokonały MKS Dąbrowa Górnicza!

Młodziczki LTS Legionovia jechały do Wieliczki w roli jednych z faworytek: dobra gra nie tylko na parkietach własnej kategorii wiekowej, lecz również starszych, sprawiły, że z siłą podopiecznych Pawła Kowala liczyli się wszyscy pozostali uczestnicy… Lecz również ekipa LTS wiedziała, że w turnieju finałowym nie ma słabych rywali.

Zaczęło się od zaciętego spotkania z KS Metro Warszawa. Zespół ze stolicy rozegrał koncertowe zawody – świetnie przyjmował i wyprowadzał kolejne skuteczne akcje, podczas gdy legionowianki miały wyraźne kłopoty w odbiorze. LTS rzutem na taśmę wygrał pierwszego seta, lecz w kolejnych dwóch przegrał na przewagi, dając warszawiankom powód do wielkiej radości.

W drugim grupowym spotkaniu LTS poradził sobie znacznie lepiej i w pewnym stylu pokonał Barnim Goleniów 2:0. Gra legionowianek “rozkręcała się” z akcji na akcję i napawała optymizmem przed kolejnymi starciami.

Starcie z Impelem Wrocław miało zadecydować o awansie do strefy medalowej. Legionowianki wybiegły na parkiet bardzo zmotywowane. Natrafiły na bardzo zacięty opór ze strony wrocławianek, lecz wygrały pierwszego seta do 22. W drugiej odsłonie nasza ekipa nabrała wiatru w żagle i postawiła “kropkę nad i”, wygrywając do 11.

Wyniki grupy B sprawiły, że w półfinale Mistrzostw Polski Młodziczek LTS trafił na dobrych znajomych z Ateny Warszawa. Podopieczne trenera Artura Wójcika rozgrywały świetny turniej, pokonując w grupie m.in. późniejszego srebrnego medalistę z Dąbrowy Górniczej. Legionowianki dość łatwo wygrały pierwszą odsłonę, lecz tym razem to w drugim secie spotkały się z kapitalnym oporem Ateny. Warszawianki przeważały, lecz w końcówce LTS zdołał odrobić straty i wygrać, awansując do finału.

W spotkaniu finałowym z MKS Dąbrowa Górnicza podopieczne trenera Kowala od początku do końca kontrolowały przebieg rywalizacji. Zagrały bardzo konsekwentnie taktycznie, uniemożliwiając rywalkom wykorzystanie ich największych atutów, wśród których na przestrzeni turnieju najbardziej rzucał się w oczy kapitalny blok. Po “przełamaniu” rywalek w pierwszym secie, w drugim nie miały już większych problemów i wysoko wygrały do 15. Po ostatniej piłce nie zabrakło wielkich emocji i łez wzruszenia.

LTS Legionovia jest pierwszym klubem w historii, który w jednym sezonie zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorek, Kadetek i Młodziczek.

W pierwszej “czwórce” znalazły się aż trzy mazowieckie zespoły. Chcielibyśmy gorąco pogratulować Atenie i Metru świetnego występu i wspólnego potwierdzenia, że Mazowsze dominuje w Polsce w kategorii młodziczek.

Wyniki meczów LTS Legionovia:

faza grupowa:

LTS Legionovia – Metro Warszawa, 1:2 (25:23, 25:27, 13:15), MVP: Karolina Staniszewska

LTS Legionovia – Barnim Goleniów, 2:o (25:14, 25:21), MVP: Hanna Tylska

LTS Legionovia – Impel Wrocław, 2:0 (25:22, 25:11), MVP: Izabela Dąbrowska