Nowy Wielki Sponsor wesprze naszą młodzież!


 

Z wielką radością możemy wszystkich zainteresowanych poinformować, że Legionovia ma wielki powód do zadowolenia, ale i dumy! To jak działamy w naszym małym klubie, jak ciężko i chyba nie najgorzej pracujemy z młodymi siatkarkami, zauważyła wielka Spółka Skarbu Państwa – Polska Grupa Energetyczna, której logo i nazwę znają wszyscy w Polsce. PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. podjęła decyzję o współpracy z nami i wesprze nasze utalentowane młode siatkarki oraz pracujące z nimi sztaby. Wesprze klub. O szczegółach współpracy napiszemy wkrótce więcej. Dziś załączamy treść oficjalnego komunikatu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Dobrze tak zacząć rok…

 

PGE Polska Grupa Energetyczna sponsorem drużyn dziecięcych i młodzieżowych Legionovii

W drugiej połowie grudnia została podpisana umowa dotycząca wsparcia przez PGE Polską Grupę Energetyczną Legionowskiego Towarzystwa Siatkówki Legionovia – czołowego klubu w siatkówce młodzieżowej.

LTS Legionovia realizuje wiele krajowych i autorskich programów rozwoju siatkówki. W różnych kategoriach wiekowych, na stałe i w systemie rotacyjnym, a także poprzez udział w grupach młodzieżowych prowadzonych przez współpracujące z Legionovią kluby z powiatu i województwa mazowieckiego, trenuje kilkaset młodych zawodniczek. Efektem tej pracy w sezonie 2015/16 były tytuły Mistrza Polski Kadetek i Juniorek oraz medal Młodej Ligi Kobiet. Zawodniczki trenujące w LTS Legionovia są systematycznie powoływane do kadr narodowych w kategoriach młodzieżowych.

Poprzez nawiązanie współpracy z klubem z Legionowa, PGE realizuje program wsparcia sportu amatorskiego, którego celami są m.in. wsparcie inicjatyw lokalnych na terenie działania PGE, zwłaszcza poprzez promocję sportu wśród dzieci i młodzieży oraz ugruntowanie pozycji marki PGE wśród jej klientów. Umowa będzie obowiązywała do końca sierpnia 2017 r.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest liderem na rynku energii. Blisko połowę prądu płynącego z gniazdek polskich domów i przedsiębiorstw wyprodukowały elektrownie PGE. Grupę Kapitałową PGE tworzą 2 kopalnie węgla brunatnego, 4 elektrownie i 8 elektrociepłowni. PGE zarządza również 33 elektrowniami wodnymi i 14 farmami wiatrowymi, co stawia grupę na pierwszym miejscu w produkcji zielonej energii w Polsce.  Sieć linii, którymi PGE dystrybuuje energię do swoich klientów, pokrywa swoim zasięgiem niemal 40 proc. obszaru kraju, a jej długość – wynosząca ponad 280 tys. km – wystarczyłaby na 7-krotne oplecenie kuli ziemskiej na wysokości równika. PGE obsługuje ponad 5 milionów klientów w całej Polsce, w tym: gospodarstwa domowe, instytucje, małe i średnie firmy, a także duże przedsiębiorstwa przemysłowe.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest najbardziej rozpoznawalną marką w branży energetycznej i od lat aktywnie włącza się w inicjatywy sportowe na najwyższym poziomie, sponsorując drużyny różnych dyscyplin sportowych skupiających największą uwagę kibiców. Są wśród nich m.in. siatkówka, koszykówka i piłka nożna. PGE sponsoruje zarówno utytułowane kluby z bogatymi tradycjami, jak i sportowców indywidualnych, popularyzuje także sport angażując się w promocję dużych wydarzeń sportowych. Jednym z kluczowych projektów sponsoringowych od lipca 2015 roku jest sponsoring tytularny najnowocześniejszej areny wielofunkcyjnej w Polsce – PGE Narodowego.  Do kluczowych projektów Grupy PGE zaliczany jest również sponsoring tytularny najlepszej ligi żużlowej na świecie – PGE Ekstraligi.

600321543212