Na miejsca… Gotowi? Kinder+Sport !!!


Z natężenia wydarzeń relacjonowanych na naszej stronie, można by odnieść wrażenie, że legionowska siatkówka młodzieżowa w wydaniu LTS to tylko juniorki, kadetki i młodziczki. Nic bardziej mylnego! Bo naszą wspólnotę tworzą też minisiatkarki, które właśnie rozpoczęły mazowieckie eliminacje ogólnopolskich rozgrywek pod egidą Kinder + Sport. Z racji mnogości zgłoszonych zespołów rozgrywki zostały podzielone na dwie części i lokalizacje: czwórki grały w Lesznowoli, a trójki w Międzyborowie. A oto relacja niejako „na żywo” autorstwa (jak się sami zaraz przekonacie rozpalonej emocjami sportowymi) Buni.
Pierwszy zespół czwórek w składzie : Lena Leszczyńska, Dominika Stolarczyk, Weronika Oleszczuk i Kasia Furmana, wygrał swoją grupę ogrywając wszystkie napotkane na swojej drodze drużyny. Dzięki swoim staraniom w następnym turnieju będą stratowały w pierwszej lidze!.
Druga czwórka w składzie : Julka Dutkowska, Julka Świderska, Dominika Pawluczuk i Dagmara Makowska, w swojej grupie wygrała dwa pierwsze mecze. Niestety trzy  kolejne przegrała, z czego ostatni na przewagi 25:23. Dzięki takiemu wynikowi drugi zespół będzie grał w kolejnym turnieju w trzeciej lidze. Gratulacje dla dziewczyn !!! Pierwsza Czwórka idzie jak burza ! Warto też dodać, że czwóreczki występowały pod czujnym okiem trenera Mariusza Wojtyniaka. ( To jego krótka relacja.)
A teraz trójkowy Międzyborów! W zastępstwie trenera Mariusza naszym zawodniczkom przewodził prezes Konrad Ciejka. Jak relacjonuje obecna na meczach Bunia : stare i dobre wróciło. Trener przed meczami wyciągnął tabliczkę z kartką, narysował boisko i …rewolucyjne dla Dziewczyn strategie !!! Trójka I dała sobie radę wyśmienicie ! Procentuje to, że zawodniczki są bardzo zgrane i osiągnęły już bardzo wysoki poziom w swojej grupie wiekowej. Trójka II też dawała sobie dzielnie radę, ale brakuje im jeszcze ogrania.
Do rzeczy : Trójka I w składzie Julka Polak, Iza Dąbrowska i Julka Sobalska. Pierwszy mecz z Plas W-wa II 21 : 3 !!! Co tu dużo pisać. Była to wyśmienita rozgrzewka z nową strategią.
Wrzos Międzyborów 21 : 9. Wynik tego nie pokazuje, ale rozgrywka wychodzi coraz lepiej. KS Ciechan 21 : 12. Początek trudny. Było nawet 6 : 7 ! Ale po chwili Dziewczyny poszły jak burza ! Julka Sobalska atakowała tak, że drzazgi szły z parkietu ! Oczywiście tego by nie było gdyby nie świetne wystawki Julki Polak i Izy Dąbrowskiej ! Iza jak zawsze ratowała drużynę świetnym przyjęciem. Julka S. pokazała też super kiwki.
 Był to Jej najlepszy mecz.
KS Ciechan 21 : 3. Jak to zawsze Dziewczyny krzyczą :Polaczek na zagrywce I był !     16 punktów z samej zagrywki Julki !!!
Victoria II 21 : 8. Dalszy popis Julki P. i Izy D. na zagrywkach. Julka S. pokazała świetne kiwki i przyjęcia.
SMS W-wa I 21 : 12. Zawodniczki pokazały co potrafią. Świetne zrozumienie i komunikacja w zespole. To był ostatni mecz Trójki I.
Trójka II w składzie Julka Dolecka, Sonia Gierlasińska i Ola Przybysz.
Atena W-wa I 18 : 21. Na początku przerażenie Dziewczyn. Dużo błędów. Dalej coraz lepiej, ale nie starczyło czasu na wygranie meczu.
Warszawski Volley 21 : 18. Dziewczyny wzięły się do roboty. Julka Dolecka coraz częściej skutecznie atakuje ! Ola miała świetne zagrywki, a Sonia dobrze wystawiała.
SP 314 16 : 21. Załamanie formy ! Słabe przyjęcia. Brak ruchu na boisku. Julka D. nie skacze, a wie (może to Ją spina), że musi. Ola dobrze atakuje.

Nike Ostrołęka I 11 : 21. Wynik tego nie pokazuje, ale to był dobry mecz ! Nike pokazała bardzo silny atak z którym nasze Dziewczyny sobie nie radziły. Jedynie Sonia dobrze przyjmowała.
WOSIR III 21 : 16. Bardzo dobry mecz !!! Kiwki Julki, zagrywki Oli i wystawki Soni.
Volley Płock II’ 21 : 18. Świetne wystawki Soni i ataki Oli. Bardzo dobre zagrywki Oli. Julka D. zostawiła parkiet i zaczęła skakać ! A wtedy nie ma na Nią silnych !!! Super !!!
I to by było na tyle. Zapraszam na dalsze relacje z kolejnego turnieju. 20 marca.                  Już niedługo!!.
Bunia.