Finaliści Mistrzostw Mazowsza Kadetek 2017


Tegoroczne Mistrzostwa Mazowsza Kadetek zapowiadają się bardzo ciekawie. Zacznijmy od tego, że niemożliwe jest aby powtórzyło się podium z zeszłego roku (o czym marzy Ryszard Glapiak – nasz fotograf) z uwagi na to, że wśród uczestników jest tylko jedna drużyna, która grała w MMK2015/2016 czyli LTS Legionovia. Mistrzostwa zaczynają się w piątek 17.02.2017 o godzinie 16:00. Zanim to nastąpi, przedstawiamy wam wszystkich finalistów:

UMKS MOS Wola Warszawa I

Z tą drużyną łączy nas kilka rzeczy. Przede wszystkim „MOS” to odwieczny rywal Legionovii we wszystkich kategoriach i klub o bardzo bogatej tradycji i wielkich osiągnięciach. W swojej historii aż 11 razy drużyny żeńskie tego klubu zdobywały medale Mistrzostw Polski (4 w Kadetkach). Dodatkowo trenerem Kadetek MOS Wola Warszawa jest Janusz Patriak, który wiele lat związany był z LTS Legionovią. Co ciekawe w lidze MOS i LTS grały ze sobą dwukrotnie i stan pojedynków wychodzi nam na remis. Ciekawi jesteśmy jakim wynikiem zakończy się mecz trzeci. Czy będzie oo decydującym o podium?

OTPS Nike Ostrołęka

„Nike” w sezonie zasadniczym zajęła 3 miejsce w tabeli. Dodatkowo skład zespołu z Ostrołęki okraszony jest 2 reprezentantkami kraju. Zespół Nike co prawda nie ma na swoim koncie tak wielkich osiągnięć medalowych jak LTS czy MOS, ale zawsze jest groźny w turniejach i zapewne zawodniczki z Ostrołęki zrobią wszystko aby zdobyć złote medale. Tym bardziej, że Nike nie raz pokazało, że w turniejach radzi sobie świetnie. W tym sezonie również w lidze OTPS Nike ustąpiło miejsca tylko LTSowi i MOSowi, co świadczy o sile tego zespołu.

UMKS MOS Wola Warszawa II

Drugi zespół MOSu to niewątpliwie rewelacja sezonu. Nominalne Młodziczki, które wykonały ogromną pracę aby dostać się do Mistrzostw Mazowsza z II ligi Kadetek zapewne będą chciały podczas turnieju sprawić niespodziankę i potwierdzić swoją klasę. Drogę do awansu do MMK miały bardzo długą a jeśli jeszcze dodamy że pokonały SMS Warszawa a na końcu drogi jeszcze faworyzowaną i mocną SPARTĘ? Ciekawie się zapowiada, prawda? Według wielu komentatorów mazowieckiej siatkówki młodzieżowej MOS II może sprawić nie lada problemy pozostałym zespołom a kto wie, może również pokusi się o medal? Była by to zapewne spora sensacja, choć z punktu widzenia dalszych rozgrywek nie miała by większego znaczenia. Wszyscy znamy zasady i wiemy, że gdyby MOS II zdobył medal to i tak na ¼ MP pojedzie zespół który zajmie miejsce czwarte.

LTS Legionovia Legionowo

Obrończynie tytułu z zeszłorocznego turnieju a także nadal aktualne Mistrzynie Polski Kadetek 2016 przystępują do tych mistrzostw z pozycji lidera. Wygrały ligę nie raz pokazując, że zdobycie w poprzednim sezonie złotych medali nie było dziełem przypadku. Dodatkowo należy zauważyć, że w drużynie LTSu nie ma już tych zawodniczek, które w poprzednim sezonie były motorem napędowym zespołu. To również świadczy o tym, że pozostałe zawodniczki dużo się nauczyły i godnie zastępują swoje starsze koleżanki. Legionovia występować będzie w bardzo trudnej roli obrońcy tytułu, co oznacza, że każda drużyna będzie chciała przysłowiowo „zlać mistrza”.

Tak przedstawiają się tegoroczni finaliści. Niektórzy jednak uważają, że emocji wiele nie będzie z uwagi na fakt, że już dzisiaj możemy wskazać kto awansuje do rozgrywek centralnych, ponieważ jak pisaliśmy wyżej druga drużyna MOSu będzie musiała oddać swoje miejsce w przypadku zdobycia medalu. My jednak jesteśmy przekonani, że tu nie chodzi tylko o awans. Każda drużyna będzie chciała udowodnić, że jest najlepsza.

W końcu to Mistrzostwa Mazowsza!

Na nich zawsze jest ciekawie.

Zapraszamy do Mrozów!

S.K. Squad