Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek coraz bliżej…


Przyszły weekend będzie naszych kibiców kosztował wiele nerwów – co wybrać  (juniorki czy młodziczki), zostać na miejscu czy jechać do Sandomierza? Kłopot jest, bo zbiegły się nam terminy turnieju finałowego o Mistrzostwo Mazowsza Młodziczek oraz turnieju Ćwierćfinałowego o Mistrzostwo Polski w kategorii Juniorek.
W dniach 26.02-1.03 na hali gimnazjum nr 1 przy ul. Cieśli 2 o awans do Półfinału Mistrzostw Polski Juniorek walczyć będą:
1. San-Pajda Jarosław
2. MKS MOS Wieliczka
3. TS Wisła Kraków
4. MUKS Piątka Sandomierz
5. TPS Lublin
6. LTS Legionovia

Proszę zwrócić uwagę, że w porównaniu do poprzednich informacji; TS Wisła Kraków zastąpiła Salos Cortile Kielce. Wcale nie musi to jednak oznaczać łatwiejszej drogi do awansu, bo krakowianki znamy (na początku sezonu graliśmy ze sobą na turnieju w Płocku), poważamy i szanujemy. Podobne uczucia żywimy także do pozostałych kontrkandydatów, gdyż z większością z nich spotkalismy się w ubiegłym roku, na tym samym etapie rozgrywek. Szczegolnie przykro w naszej pamięci zapisał się smutny dla nas w skutkach mecz z San-Pajdą Jarosław (przypominam- przetrzebieni kontuzjami odpadliśmy, ale to wtedy na pozycji atakującej zadebiutowała Ola Omelaniuk). 

Drużyna trenera Wojciecha Lalka zmagania rozpocznie w piątek, spotkaniem z gospodarzem turnieju. 
Poniżej przedstawiam aktualny terminarz spotkań. Warto zwrócić uwagę, że oparty jest o zmieniony (w porównaniu do ubiegłego sezonu) regulamin rozgrywek. Rozgrywki początkowo toczą się w 2 grupach (zespoły 1-3 oraz 2-6) a następnie o awans zagrają cztery najlepsze teamy, systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem meczu grupowego. Do półfinału wychodzą dwa zespoły.
26.02.2015
      godz. 14.00      MKS MOS Wieliczka – MKS SAN – Pajda Jarosław
ok. godz. 16.00      MUKS „Piątka” Sandomierz – AZS UMCS TPS Lublin
27.02.2015
      godz. 10.00      MKS MOS Wieliczka – TS „Wisła” Kraków
ok. godz. 12.00      MUKS „Piątka” Sandomierz – LTS Legionowia Legionowo
      godz. 15.00      MKS SAN – Pajda Jarosław – TS „Wisła” Kraków
ok. godz. 17.00      AZS UMCS TPS Lublin – LTS Legionowia Legionowo

Co oczywiste, terminy kolejnych spotkań uzależnione są od zajętego miejsca w grupie – a tego nie można przecież  przewidzieć…

Kto może, niech kibicuje- w Sandomierzu i Legionowie. Będziecie potrzebni! 

Pan Sieczychowy

Skład juniorek: Ola OMELANIUK, Kasia NIDERLA, Krysia PIETRASZKIEWICZ (l), Asia WROŃSKA (l), Malwina SMARZEK, Monika BOCIEK, Milena PASZYŃSKA, Paulina SOBOLEWSKA, Natalia NOWAK (k), Kasia JEDRZEJEWSKA, Monika  OLESZCZUK, Karolina SIDOR, Natalia MAZURKIEWICZ,  Magda DĄBROWSKA,