A jednak historia lubi się powtarzać… !!


W dniach 1-5.02.2017 w Płocku odbyły się Mistrzostwa Mazowsza  Juniorek w którym udział wzięły dwie nasze drużyny, juniorki pod wodzą Wojciecha Lalka oraz kadetki trenera Dawida Michora, które wywalczyły awans na parkietach I ligi juniorek. Pozostałymi uczestnikami mistrzostw były drużyny: Sparta Warszawa, Volley Płock, Ósemka Siedlce i MOS Wola Warszawa. Tak duża ilość drużyn spowodowana była faktem, iż drużyny z Siedlec i Płocka mają w składzie wychowanki w NSMS Szczyrk co daje im prawo udziału w mistrzostwach.

Mistrzostwa odbyły się na zasadzie gry każdy z każdym. Do dalszych rozgrywek na szczeblu centralnym miała awansować najlepsza trójka. Niestety tak jak przed rokiem trochę zamieszania wprowadził Dawid Michor ze swoimi kadetkami, które zajęły 3 miejsce i w ten sposób do dalszych gier awansował zespół z czwartego miejsca. Co ciekawe dokładnie taki sam układ tabeli końcowej był również przed rokiem

      2017                                                    2016

  1. LTS Legionovia                             1. LTS legionovia

  2. Sparta Warszawa                          2. Sparta Warszawa

  3. LTS Legionovia II                          3. LTS Legionovia II

  4. MUKS Volley Płock                       4. Volley Płock

  5. Ósemka Siedlce                            5. Ósemka Siedlce

  6. MOS Wola Warszawa                   6. MOS Wola Warszawa

Wszyscy byliśmy bardzo ciekawi jak zaprezentują się nasze drużyny. Zwłaszcza kadetki, które zajęły 3 miejsce w lidze i czy potwierdzą, że tak wysokie miejsce nie było przypadkiem. Nie zawiodły naszych oczekiwań. Pierwszy zespół wygrał wszystkie pięć spotkań tracąc zaledwie dwa sety. Na swojej drodze do mistrzostwa Mazowsza pokonał: LTS II 3:0 (25:9,25:16,25:12), Ósemkę Siedlce 3:0 (25:11,25:21,25:20), MOS Wola Warszawa 3:1 (25:9,17:25,25:12, 25:11) ten jeden przegrany set jest do dzisiaj dla nas wszystkich WIELKĄ zagadką, Volley Płock 3:0 (25:18,25:15,25:17) no i w ostatnim jakże pasjonującym Spartę Warszawa 3:1 (20:25,25:21,25:22,25:22). W tym meczu nie zabrakło niczego co powinno znaleźć się w meczu o złoty medal. Atomowe ataki, fantastyczne zagrania techniczne, spektakularne wpadki, taktyka i oczywiście dramaturgia. Mecz godny finału ale nie tylko Mazowsza to był mecz godzien finału Mistrzostw Polski !!! Kto nie był niech żałuje bo takich spotkań nie odbywa się zbyt wiele na mazowieckich parkietach. W dwóch ostatnich meczach dołączyły do zespołu zawodniczki na co dzień trenujące i występujące w pierwszym zespole Legionovii grającym w Orlen Lidze. Ola Rasińska, Alicja Grabka oraz Ada Adamek były znaczącymi postaciami w zespole i niewątpliwie przyczyniły się do sukcesu całego zespołu. Oczywiście nie zapominamy o pozostałych zawodniczkach im również należą się wielkie brawa: Milena Montowska, Katarzyna Piłatowicz, Katarzyna Niderla, Julia Skowron, Aleksandra Omelaniuk, Michalina Sochaczewska, Paulina Sobolewska, Barbara Zakościelna, Wiktoria Kowalska, Katarzyna Salamonik, Marysia Krośkiewicz, Anna Maziopa i Weronika Trzeciak. Oczywiście również ich wódz Wojciech Lalek.

Natomiast kadetki miały drogę do brązowego medalu troszkę bardziej zawiłą (trochę z własnej winy) ale najważniejsze że pokonały wszystkie przeszkody. Ich droga do medalu kształtowała się w meczach następująco : LTS I 0:3 (9:25,16:25,12:25) starsze koleżanki były bezlitosne i wykorzystały każdy najmniejszy błąd kadetek, MOS Wola Warszawa 3:2 (12:25,25:23,21:25,26:24,15:13) co tam się działo i ile zwrotów akcji zwłaszcza po secie pierwszym, o którym wszyscy szybko na szczęście zapomnieli, Sparta Warszawa 0:3 (22:25,19:25,19:25) niby słaby wynik w setach ale za to ile serca i walki pozostawiły młodsze LTSianki. Ich postawa została doceniona przez przeciwników jak i kibiców oglądających to spotkanie. Ósemka Siedlce 2:3 (22:25,22:25,25:18,25:23,7:15) niestety z nimi zawsze ciężko się grało drużynie Dawida Michora (w lidze dwie przegrane) i gdy się już wydawało, że po wygranych setach 3 i 4 nastąpiło przełamanie…to niestety okazało się ono dla Siedlczanek. Po tym meczu w tabeli zrobiło się arcy ciekawie i żeby kadetki mogły stanąć na podium musiały wygrać swój ostatni mecz z Volley Płock 3:0. Jak musiały tak zrobiły i to w jakim stylu 3:0 (25:21,25:20,25:20). Za swój mecz zebrały zasłużone brawa i gratulacje. Kadetki wystąpiły w następującym składzie Magdalena Piłatowicz, Magdalena Rogalska, Zofia Parzydło, Maria Woźniak, Julia Ciejka, Aleksandra Misztal, Katarzyna Kańska, Ola Rojecka, Wiktoria Warpechowska, Emilia Sikora, Natalia Dąbrowska, Julia Wałek, Sandra Szczepańska, Maryla Karczmarczyk, Weronika Mituniewicz i oczywiście trener Dawid Michor.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodniczek i trenerów, którzy fantastycznie współpracowali w czasie turnieju. Życzymy sukcesów juniorkom w dalszej fazie rozgrywek centralnych a kadetkom powtórzenia sukcesu starszych koleżanek na MMK 2017.