Wygrywamy w Radomiu!

Po arcytrudnym pojedynku na “gorącym terenie” DPD Legionovia odniosła zwycięstwo i przywiozła do Legionowa dwa punkty!

Mecz obfitował w emocje i dwukrotnie siatkarki z Radomia odrabiały straty, a tie-break zaczęły kilku punktów przewagi. Siatkarki DPD Legionovii po raz kolejny pokazały jednak, że są zespołem z nie lada charakterem i nigdy się nie poddają. Cenne dwa punkty wracają do Legionowa!

Było to bardzo trudne spotkanie dla legionowianek. W stosunku do poprzednich meczów podopieczne Piotra Olenderka były mniej skuteczne w ataku (z wyjątkiem późniejszej MVP Zuzanny Góreckiej) i popełniały wiele błędów. Kiedy Radomka odrzucała ekipę przyjezdnych od siatki mocną zagrywką, punktowała seriami. Z dobrej strony pokazała się Anna Bączyńska Majka Szczepańska-Pogoda. Na szczęście w trzech z pięciu rozegranych partii siatkarkom z Legionowa udało się ustabilizować grę i pokonać beniaminka.

Cieszy fakt, iż pomimo nieco słabszej dyspozycji DPD Legionovia odniosła wyjazdowe zwycięstwo. Jest to doskonały prognostyk przed kolejnymi spotkaniami. Następny mecz już w środę 28.11 o godzinie 19.00 – w DPD Arenie Legionowo podejmiemy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

E.Leclerc Radomka Radom – DPD Legionovia Legionowo, 2:3 (25:27, 25:14, 19:25, 25:14, 12:15)

DPD Legionovia: Polak, Kicka, Górecka, Olenderek, Jasek, Wójcik, Aga Adamek (libero) oraz Skorupa, Tanner, Ada Adamek (libero), Pickrell

E.Leclerc Radomka: Grabka, Szczepańska, Bączyńska, Skrzypkowska, Ponikowska, Bałucka, Drabek (libero) oraz Biała, Samul (libero), Kapturska, Borawska

MVP: Zuzanna Górecka

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *