Jest pewne utrzymanie! Legionovia zostaje w LSK!

Trzech meczów potrzebowała Legionovia do zapewnienia sobie zwycięstwa w barażach. W Kaliszu podopieczne trenera Piotra Olenderka pokonały miejscowy MKS 3:1 i zakończyły sezon.

Podobnie, jak w pierwszym meczu serii, Energa MKS Kalisz zdołała zwyciężyć premierową odsłonę, jednak w trzech kolejnych górą były legionowianki. W skali całej rywalizacji z bardzo dobrej strony zaprezentował się blok ekipy z LSK, który często stanowił barierę nie do pokonania dla rywalek. W trzecim spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazały się zawodniczki, które rozpoczęły mecz w kwadracie dla rezerwowych, lecz w trakcie meczu dały bardzo dobre zmiany: Paulina SzpakMałgorzata JasekEwelina Mikołajewska.

Za Legionovią trudny, długi sezon. Teraz siatkarki udadzą się na zasłużony wypoczynek, a działacze ruszą z przygotowaniami do sezonu 2018/19.

 

Energa MKS Kalisz – Legionovia Legionowo, 1:3 (25:23, 17:25, 21:25, 18:25)

składy:

Legionovia: Grabka, Bączyńska, Alagierska, Wójcik, Mielczarek, Damaske, Korabiec (libero) oraz Szpak, Jasek, Mikołajewska

MKS: Kucharska, Sroka, Dybek, Raczyńska, Isailović, Janicka, Bulbak (libero) oraz Głowiak (libero), Andrzejczak, Nazarenko, Widera i Wawrzyniak.