Znamy obsadę pozycji libero!

W sezonie 2018/19 na libero w ekipie Legionovii zagrają Adriana i Agnieszka Adamek!

Miło nam poinformować, że znamy obsadę pozycji libero na nowy sezon. W ekipie Legionovii zostanie Adriana Adamek (ur. 1998), dla której będzie to już czwarty sezon w barwach naszego klubu. W ostatnich dwóch latach Adriana Adamek rywalizowała o miejsce w składzie z Anną Korabiec.

Do Legionovii dołączy Agnieszka Adamek (ur. 1996), która w ostatnim sezonie była wyróżniającą się postacią w drugoligowej Polonii Świdnica. Przyjechała na testy zorganizowane przez nasz klub i wywarła na sztabie szkoleniowym na tyle duże wrażenie, iż od razu przystąpiono do negocjacji kontraktowych.

Bardzo się cieszę, że Ada została z nami na kolejny sezon. Jest to zawodniczka młoda, ale posiadająca już duże jak na swój wiek doświadczenie – powiedział trener Piotr Olenderek – Szczególnie cenię w niej zaangażowanie w pracę na treningach i charakter do walki. W poprzednim sezonie zawsze mogliśmy na nią liczyć. Druga libero to Agnieszka Adamek, żadna rodzina Ady (śmiech). Szukaliśmy z założenia zawodniczki z niższej ligi. Agnieszka zaprezentowała się bardzo dobrze w turnieju o awans do pierwszej ligi. Oglądaliśmy jej video z całego sezonu, zaprosiliśmy ja na testy i po nich zaoferowaliśmy jej kontrakt. Myślę, że z tego transferu będziemy mieli same korzyści.