22090145_788128668061329_8544731809195922285_n

W sobotę zaczynamy zmagania w LSK!

W sobotę 14 października powrócimy na siatkarski parkiet, by zainaugurować nowy sezon LSK. Otworzymy go tam, gdzie zamknęliśmy poprzedni: w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Legionovia intensywnie przepracowała przerwę śródsezonową. Jak co roku doszło do pewnych ruchów kadrowych, na skutek których do składu trenera Macieja Bartodziejskiego i jego nowego (powracającego do Legionowa) asystenta Piotra Olenderka dołączyły: rozgrywająca Paulina Szpak, przyjmujące: Magdalena Damaske Beata Mielczarek, środkowa Alicja Wójcik i atakująca Małgorzata Jasek. Przebudowana ekipa Legionovii wzięła udział w trzech turniejach towarzyskich: wygrała II Memoriał Jerzego Góreckiego w Legionowie, zaś była trzecia w Wieliczce i Bobolicach. Sparingi nie zawsze szły po myśli naszego zespołu, niewątpliwie jednak zademonstrowały duży potencjał Legionovii, która potrafiła prezentować siatkówkę na bardzo wysokim poziomie.

Oba zespoły spotkały się w meczu towarzyskim w Wieliczce – górą było wówczas KSZO, które wygrało 3:1.

Legionovia i KSZO spotkały się dotychczas w jedenastu oficjalnych meczach w najwyższej klasie rozgrywkowej. Legionowianki wygrywały pięciokrotnie, zaś drużyna z Ostrowca o jeden raz więcej. Jako zwycięstwo zanotowana jest jednak pamiętna wygrana 3:0 z fazy play-out poprzedniego sezonu, po której nasza drużyna rzutem na taśmę sięgnęła “po swoje” w niezapomnianym złotym secie.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski doświadczyło po ostatnim sezonie prawdziwej rewolucji kadrowej. Schedę po trenerze Dariuszu Parkitnym przejął trener Adam Grabowski. Klub opuściło aż jedenaście zawodniczek, które zastąpiły m.in. doświadczone: Agnieszka RabkaNatalia Skrzypkowska, Anna Miros oraz Koleta Łyszkiewicz.

Start spotkania w sobotę o 17.00. Dla tych kibiców, którzy nie mogą wspierać naszego zespołu w Ostrowcu, przeprowadzimy relację “live” na oficjalnym profilu klubu na Facebooku.

 

fot. R.Glapiak