Przerywamy zwycięski marsz Pałacu!

Ekipa DPD Legionovii Legionowo pokonała na własnym parkiecie pokonała rewelację tego sezonu Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz i zakończyła rok 2018 w DPD Arenie Legionowo we wspaniałych nastrojach!

Po wyjazdowym zwycięstwie nad Enea PTPS-em Piła apetyty kibiców i ekipy DPD Legionovii były duże, lecz wszyscy wiedzieli, że przed ekipą trenera Olenderka twardy orzech do zgryzienia. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz jest obok naszego zespołu wymieniony jako rewelacja rundy i “czarny koń” rozgrywek. Co więcej, podopieczne trenera Piotra Mateli wygrały sześć kolejnych spotkań! Mecz w DPD Arenie Legionowo jawił się zatem jako nader interesujący.

Legionowianki przegrały w końcówce premierową odsłonę, ale w kolejnej wyrównały stan rywalizacji. Podobnie rzecz miała się w trzecim i czwartym secie. Najbardziej zaciętą partią okazał się być tie-break, w którym minimalne prowadzenie przechodziło to na jedną, to na drugą stronę siatki. DPD Legionovia wyszła na prowadzenie w końcówce – najpierw zagrywkę zepsuła Monika Fedusio, po chwili dobrym blokiem popisała się Kristina Kicka, a o końcowym wyniku przesądził as serwisowy Eweliny Polak.

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była wspomniana Kristina Kicka, która zdobyła 22 punkty, z czego aż 10 blokiem! Zaraz za jej plecami uplasowała się Zuzanna Górecka z 18 oczkami na swoim koncie.

DPD Legionovia Legionowo – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, 3:2 (22:25, 25:22, 16:25, 25:20, 15:13)

Bank Pocztowy Pałac: Mazurek, Gałucha, Krzywicka, Balmas, Misiuna, Ziółkowska, Jagła (libero) oraz Fedusio, Kuligowska

DPD Legionovia: Polak, Kicka, Olenderek, Górecka, Jasek, Skorupa, Ada Adamek (libero) oraz Aga Adamek (libero), Wójcik, Tanner i Pickrell

MVP: Ewelina POLAK

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *