DPD Legionovia postraszyła Mistrzynie

W meczu 1. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet ekipa DPD Legionovii rozegrała w Policach dobre spotkanie, musiała jednak uznać wyższość Mistrzyń Polski.

Przed meczem murowanym faworytem były aktualne Mistrzynie, na co wskazywały również typy bukmacherów: za każdą złotówkę postawioną na DPD Legionovię można było wygrać (w przypadku zwycięstwa) około 10-12 złotych. DPD Legionovia rozpoczęła bardzo ambitnie i po początkowym prowadzeniu Chemika przejęła inicjatywę.  Podopieczne trenera Olenderka rozkręcały się z akcji na akcję i wypracowały sobie wyraźną przewagę. W końcówce gospodynie rzuciły się w pogoń, lecz nie zdołały odrobić strat pomimo serii dobrych zagrywek Agnieszki Bednarek.

W kolejnych odsłonach wygrywały Mistrzynie Polski, lecz ekipa DPD Legionovii nie sprzedała skóry tanio. Bardzo dobrze dysponowane Chiaka OgboguMartyna Grajber Iga Chojnacka poprowadziły swój zespół do zwycięstwa, lecz dzielnie opierały się im skuteczne Zuzanna Górecka Kristina Kicka. Zdaniem fachowców legionowiankom zabrakło doświadczenia i “chłodnej głowy”, jednak zespół wywarł na nich zdecydowanie pozytywne wrażenie.

-Cieszę się, że mogłam zadebiutować w LSK, “pierwsze koty za płoty” – mówi libero Agnieszka Adamek – Wiem, że stać mnie na bardzo dużo, nabieram coraz więcej pewności. Za każdym razem otrzymując szansę będę dawać z siebie 100%. W meczu z Chemikiem pokazałyśmy pazur, a jeszcze się rozkręcamy i na pewno w lidze nie będziemy łatwym przeciwnikiem.

Kolejna okazja do pierwszej zdobyczy punktowej w LSK już w niedzielę o 20.00: ekipa DPD Legionovii podejmie w DPD Arenie Legionowo Energa MKS Kalisz.

Chemik Police – DPD Legionovia Legionowo, 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 25:20)

DPD Legionovia: Polak, Kicka, Górecka, Olenderek, Wójcik, Jasek i Ada Adamek (libero) oraz Skorupa, Aga Adamek (libero), Pickrell

Chemik: Mirković, M.Łukasik, Grajber, Busa, Chojnacka, Ogbogu, Krzos (libero) oraz Mędrzyk, Stysiak, Bednarek, Grejman

MVP: Chiaka Ogbogu