Baraże: Drugi mecz dla Legionovii! Jeszcze jeden!

Drugie starcie barażowe – podobnie, jak pierwsze – padło łupem Legionovii po czterosetowej walce. Do utrzymania potrzebujemy już tylko jednej wygranej!

Na początku meczu przewagę wypracowały sobie kaliszanki, lecz ekipa Legionovii metodycznie, krok po kroku odrabiała straty. W końcówce nasza ekipa wyszła na prowadzenie i wygrała premierową odsłonę 25:20. W drugiej partii siatkarki z naszego klubu zaprezentowały efektowną i efektywną siatkówkę i rozbiły rywalki z pierwszej ligi do 10. Koncentracji zabrakło nieco w trzecim, przegranym do 17 secie, ale czwarty po raz kolejny – pomimo dzielnej pogoni Kalisza w końcówce – padł ich łupem.

Kolejny mecz rozegramy w Kaliszu w niedzielę o 18.00, a w przypadku ewentualnego niepowodzenia czwarte starcie zaplanowano na poniedziałek na 19.00. Przed Legionovią trudne wyzwanie, ale siatkarki zrobią wszystko, by środowe spotkanie okazało się być ostatnim w tym sezonie rozgrywanym w Arenie Legionowo.

Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz, 3:1 (25:20, 25:10, 17:25, 25:21)

Składy:

Legionovia: Mielczarek, Damaske, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Jasek, Mikołajewska i Szpak
MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović, Bulbak (libero) oraz Kucharska, Głowiak (libero), Nazarenko, Andrzejczak, Drewniak i Raczyńska

Stan rywalizacji:

2:0 dla Legionovii