wujo

Alicja Wójcik: Jesteśmy dobrze przygotowane

Czas do meczu otwarcia Ligi Siatkówki Kobiet upływa nieubłaganie. Kilka dni przed startem zmagań przeprowadziliśmy wywiad z Alicją Wójcik. “Wykonaliśmy fantastyczną pracę” – mówi nasza środkowa.

Legionovia.pl: -Okres przygotowawczy dobiega końca. Przed Wami pierwsze starcie nowego sezonu: zaczniecie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jakie nastroje panują w drużynie przed startem ligi?

Alicja Wójcik:  -Przed startem ligi nastroje w szatni są bardzo dobre. Okres przygotowawczy solidnie przepracowaliśmy, każda z zawodniczek dała z siebie 100%. Wiemy, ze jesteśmy dobrze przygotowane do nowego sezonu.

-Czy fakt, że zmierzysz się ze swoim byłym klubem, wywołuje w Tobie dodatkowe emocje?

-Jakoś jeszcze o tym nie myślałam, czy będzie to dla mnie mecz inny od pozostałych, ale raczej do każdego meczu podchodzę tak samo. Jeśli zagramy to, co potrafimy, będzie dobrze.

-Po trzech turniejach towarzyskich znasz swoją nową ekipę znacznie lepiej, niż przed nimi. Jak podoba Ci się Twój nowy zespół?

– Te trzy turnieje pokazały, ze mamy bardzo ambitny zespół, który w każdym meczu będzie walczył do samego końca o dobry rezultat spotkania. Mamy młody skład, więc uważam, że naszym głównym atutem w tym sezonie będzie walka i zaangażowanie w każdej akcji.

-Pobawmy się w jasnowidza: jaki sezon czeka Legionovię i jej kibiców?

-W tym sezonie nastąpiły zmiany w regulaminie i zespoły, które zajmą dwa ostatnie miejsca, automatycznie spadają do niższej ligi. Zdajemy sobie sprawę, że każde zwycięstwo będzie dla nas bardzo ważne. Wykonaliśmy fantastyczną pracę podczas okresu przygotowawczego i wiemy, że z każdym można powalczyć i wygrać

 

fot. R.Glapiak